Banner
Aktuality
NAŠE DOUBRAVA DĚKUJE
14.květen 2021, 12:33 -

nase-doubrava-dekuje_1620988417.pdf

Soutěž o vstupenky na adventní koncert
19.říjen 2019, 19:33 -

soutez-o-vstupenky-na-adventni-koncert_1571506400.pdf

Volby do obecního zastupitelstva 5. a 6. října 2018-dopis lídra
4.říjen 2018, 07:26 -

volby-do-obecniho-zastupitelstva-5-a-6-rijna-2018-dopis-lidra_1538630808.pdf

Volby do obecního zastupitelstva 5. a 6. října 2018 - Volební program
27.září 2018, 10:50 -

volby-do-obecniho-zastupitelstva-5-a-6-rijna-2018-volebni-program_1538038242.pdf

Volby do obecního zastupitelstva 5. a 6. října 2018 - Zlepšíme svoz odpadu
24.září 2018, 11:13 -

volby-do-obecniho-zastupitelstva-5-a-6-rijna-2018-zlepsime-svoz-odpadu_1537780878.pdf

Chceme obec, která hraje čistě - volby 5.-6.října 2018
17.září 2018, 09:56 -

chceme-obec-ktera-hraje-ciste-volby-5-6-rijna-2018_1537170988.pdf


Na počátku byl záměr společnosti OKD, a.s. v pokračování těžby černého uhlí v lokalitě Na Hranicích. Již tehdy nám nebylo lhostejné, co se v obci děje. Kdy dle platného územního plánu probíhala výstavba nových rodinných domů a současně se zmiňovaným záměrem OKD, a.s. se nová a stávající výstavba rodinných domů ocitla v situaci, že byla dle předpokládaného plánu poklesu území v důsledku těžby uhlí určena k demolici. To byl první impuls, proč jsme tehdejšímu zastupitelstvu v roce 2012 předložili návrh na svolání mimořádného zasedání zastupitelstva s tím, aby projednalo zřízení Osadního výboru Na Hranicích. Zastupitelstvo vyslovilo souhlas se zřízením osadního výboru a současně s tím, vymezilo osadnímu výboru hranici území v lokalitě Na Hranicích, která spadala do jeho působnosti. Intenzivně jsme se zapojili do práce, během které jsme zjistili, že problémů v obci Doubrava je mnohem více.

Postupně nás přibývalo. Nebylo nám lhostejné co se v Doubravě děje a jakým směrem se ubírá život v naší obci. Rozhodli jsme se, že založíme sdružení nezávislých kandidátů NAŠE DOUBRAVA, a na podzim 2014 jsme kandidovali do obecního zastupitelstva. V průběhu pozitivně naladěné kontaktní kampaně jsme několikrát obešli všechny občany v Doubravě, diskutovali jsme s nimi o jejich problémech, co je tíží, co by se z jejich pohledu mělo v obci změnit, rozdávali jsme náš volební program a domácí koláčky.

Volby do obecního zastupitelstva jsme s 32,60% vyhráli, získali jsme 6 mandátů. Pro většinu v zastupitelstvu nám chyběly dva hlasy. Tehdy nám podporu vyjádřil Ing. Libor Dobrý (KDU-ČSL) a Mgr. Bc. Pavel Krsek (ČSSD), který s námi uzavřenou smlouvu nedodržel, nedostál svého slova a spojil se s koalicí (SNK Evropští demokraté, Nezávislí, KSČM).

Přesto se nevzdáváme, jako zastupitelé pracujeme dále pro Vás naše sousedy.

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva v listopadu 2014 jsme dali najevo, že o spolupráci máme zájem. Navrhli jsme, aby byl zřízen výbor pro kulturu a školství, avšak koalice náš návrh nepodpořila. Proto jsme se rozhodli, založit spolek, prostřednictvím kterého budeme moci, organizovat pro Vás, naše sousedy kulturní a společenské akce.  V lednu 2015 vznikl NAŠE Doubrava, z. s., jehož účelem je rozvoj a podpora kultury, hospodářský rozvoj, rozvoj a ochrana životního prostředí, přírody a krajiny a stávající zástavby obce. V roce 2015 jsme pro Vás, naše sousedy uspořádali tyto kulturní a společenské akce:

·         v měsíci březnu dětské divadelní představení „Byla jednou koťata,“ v provedení divadelní společnosti Silesia Ostrava,

·         v měsíci dubnu diskotéku v retro stylu s DJ Honzou z Doubravy,

·         v měsíci červnu zájezd pro seniory za poznáním zámků Raduň, Hradec nad Moravicí, Arboretum Nové Dvory,

·         v měsíci červenci jsme uspořádali bezplatnou insolvenční poradnu,

·         v měsíci září zájezd pro seniory za poznáním arcibiskupského zámku v Kroměříži, Květné zahrady, pivovaru Černý orel,

·         v měsíci říjnu divadelní představení pro mládež a dospělé „Paroháči,“ v provedení divadelní ochotnické společnosti BOBAN z Bohumína,

·         v měsíci listopadu TALENTY 2015, vystoupili talentovaní žáci Základní školy v Doubravě, Základní umělecké školy v Orlové a Jakub Šotkovský, student Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.

Také jsme se zúčastnili v měsíci květnu spolkové výstavy v Národním domě v Doubravě a v měsíci srpnu jsme v baru Jadran nabízeli občerstvení na Doubravských slavnostech.

Všechny námi pořádané akce byly ze strany veřejnosti hodnoceny kladně.

I nadále máme zájem pořádat pro Vás, naše sousedy ať už opakovaně nebo obsahově zcela nové kulturní a společenské akce.

Těšíme se na setkání s Vámi na akcích pořádaných NAŠÍ DOUBRAVOU, z.s.

 

Mgr. Ing. Jiřina Ferenčíková, předsedkyně

MUDr. Pavel Spurný, místopředseda

Lukáš Szebesta, pokladník

Šárka Venglářová, členka rady

Libor Trzaskalik, člen rady

a členové NAŠE DOUBRAVA, z.s.

 

Partneři
Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

Nadace OKD

Nadace OKD

Nadace Via

Nadace Via